Bílá dlouhá kulatozrnná rýže s vysokým obsahem škrobu, který v průběhu vaření vytváří podstatnou krémovitost. Po uvaření je tato rýže na povrchu jemná a ve svém středu dostatečně pevná. Díky svým vlastnostem je to jedna z nejrozšířenějších druhů rýže používaných pro přípravu rizota nejen v Itálii.
Dovětek Superfino značí velká zrna, se skvělou absobční vlastností.

Jaké druhy italské rýže na risotto známe?
Arborio - nejznámější a světově nejpoužívanější rýže pro přípravu risotta. Má malé a kulaté zrno s vysokým obsahem škrobu, takže skvěle absorbuje vývar.
Carnaroli - kulatozrnná rýže s vysokým obsahem škrobu. Má větší zrnka, téměr se nedá rozvařit. Je vzácnejší, i proto je oblíbená mezi světovými kuchaři.
Vialone Nano - typická odrůda z oblasti Veneto. Má malé zrno, obsahuje hodně škrobu, takže skvěle absorbuje chutě a vůně. Skvělé zejména pro přípravu risotta z mořských plodů

81 Kč 1 000 g 81 Kč/kg

Možnosti doručení (volbu provedete v druhém kroku objednávky)

O původu

Rodinný mlýn Tarantola je jednou z mála staveb, které přežily obléhání Milána v roce 1160. Když současná rodina pěstitelů rýže v roce 1910 mlýn převzala, stal se jedním z nejdůležitějších míst pro zpracování obilí a rýže v regionu. Mlýn mele dodnes a používá starou tradiční metodu „pestoni“ k vytlačování rýže vodou. Ačkoli továrna na rýži přidala další moderní zařízení, starý mlýn je stále klíčovou historickou součástí jejich procesu.

Společnost Tarantola je jednou z prvních italských riserií, která získala ocenění kvality "Demeter", patřící pouze nejlepším producentům.

 

Podrobné informace

NUTRIČNÍ HODNOTY na 100g výrobku

Energetická hodnota 1487 kj / 350 kcal
Bílkoviny 7,4 g
Tuky 0,6 g - z toho nasycené mastné kyseliny 0,1 g
Sůl 0,01 g
Sacharidy 78 g - z toho cukry 0,3 g
Alergeny x
Složení rýže Arborio

O PRODUKTU

Hmotnost 1000 g
Minimální trvanlivost do uvedeno na obalu výrobku
Skladujte v suchu a temnu.

O VÝROBĚ

Země původu Itálie