-10% Kamil Prokeš, Rulandské bílé

Jakostní víno s přívlastkem pozdní sběr Ročník: 2017 Objem: 0.75 l

Zrání 18 měsíců v sudu na jemných kvasničních kalech dává Pinot Blanc z ročníku 2017 nezaměnitelný charakter chlebnatosti s ovocnými tóny žlutého melounu a manga. Chuť vína je bohatá, extrativní a přitom suchá s příjemnou hřejivou medovostí a s velmi jemnou, ale strukturní kyselinou v dochuti.

6 12 290 Kč261 Kč Produkt je určen jen osobám nad 18 let. Při převzetí Vás požádáme o občanský průkaz.
Tiché víno
Suché
Morava, ČR
Barva bílé
Skutečný obsah alk. 13% objemu
Zbytkový cukr suché
Země původu Česká republika
Plněno uvedeno na etiketě
Číslo šarže uvedeno na etiketě
Alergeny uvedeno na etiketě

O vinařství

Historie vinařské rodiny má počátek v roce 1884, kdy zakladatel zakladatel rodové vinařské tradice Bartoloměj stávek přesídlil z Čejkovic do Němčiček. V rodinné tradici pokračoval ve Velkých Němčicích otec Kamila Prokeše František, kterému Kamil od svých osmi let pomáhal. V r. 1999 se Kamil začal věnovat vinařství naplano a v r. 2004 ve Velkých Nemčicích ve viniční trati Punty vysadil první vinici o rozloze 33ha. 

Mladé a progresivní vinařství Kamil Prokeš klade důraz na minimální enologické zásahy, vysokou kvalitu a zachování terroir vyrovbených vín, bylo založeno v r. 2015. Vinařství produkuje vynikající šumivá vína, vyrobená klasickou metodoz druhotného kvašení v láhvi či vín abez jakýchkoliv přísad či přídavků s min. obsahem oxidu siřičitého.