Dr. Loosen, Riesling

Qualitäteswine Ročník: 2020 Objem: 0.75 l

Jste milovníkem dobrého bílého vína a chcete si na něm pochutnat? Pak vám určitě zachutná víno Riesling od vinařství Dr. Losen. Jeho výrazná a kyselá chuť ho řadí mezi suchá vína. Zemí původu je u tohoto vína Německo, přesněji oblast Mosel. Chuťově nejvíce prospívá lososovitým rybám, okouníkovi, se kterým ho párujeme, mušlím a sushi.

6 12 295 Kč 393 Kč/l Produkt je určen jen osobám nad 18 let. Při převzetí Vás požádáme o občanský průkaz.

Možnosti doručení (volbu provedete v druhém kroku objednávky)


Dovézt domů (ČR)

Dovézt domů (Praha)

Do Boxxi house v Praze
Tiché víno
Suché
Mosel, DE
Barva bílé
Skutečný obsah alk. 12% objemu
Zbytkový cukr suché
Země původu Německo
Plněno uvedeno na etiketě
Číslo šarže uvedeno na etiketě
Alergeny uvedeno na etiketě

O vinařství

Byť rodina Loosenů pěstuje víno na svém sídle již přes 200 let, teprve Ernst Loosen - původem vystudovaný archeolog - z něj udělal jedno z nejznámějších vinařství v tvrdé moselské konkurenci. Po smrti otce se Ernst rozhodl rodinný podnik přebrat na svá bedra. Nejprve dostudoval vyhlášenou vinařskou školu v Geisenheimu, načež procestoval vyhlášené vinařské oblasti po celém světě.
Vinařství v 60. a 70. letech nepropadlo trendu vysazování nových, méně kvalitních odrůd s vyšším výnosem, Ernst měl tak na svých vinicích k dispozici 100 a více let staré ryzlinky v perfektní kondici na produkci, kterou plánoval. Tedy nikoliv záplavu levných spotřebních vín, ale ryzlinky nejvyšší kvality, které v každém nechají nesmazatelný dojem. Dalším "kladem" byla malá vybavenost sklepů, absence investic způsobila zastaralé vybavení a Ernst musel vína vyrábět pomalu, bez moderních technologií. Což, jak záhy zjistil, vínu jedině prospělo.
Velmi záhy se vinařství začalo objevovat na předních příčkách soutěží po celém světě a stalo se členem nejprestižnějšího německého vinařského spolku, VPD. Svůj dnes už kultovní status má vinařství naprosto zaslouženě.