Dr. Loosen, Riesling

Qualitäteswine Ročník: 2019 Objem: 0.75 l

Jste milovníkem dobrého bílého vína a chcete si na něm pochutnat? Pak vám určitě zachutná víno Riesling od vinařství Dr. Losen. Jeho výrazná a kyselá chuť ho řadí mezi suchá vína. Zemí původu je u tohoto vína Německo, přesněji oblast Mosel. Chuťově nejvíce prospívá lososovitým rybám, okouníkovi, se kterým ho párujeme, mušlím a sushi.

6 12 259 Kč Produkt je určen jen osobám nad 18 let. Při převzetí Vás požádáme o občanský průkaz.

Možnosti doručení (volbu provedete v druhém kroku objednávky)

Tiché víno
Suché
Mosel, DE
Barva bílé
Skutečný obsah alk. 12% objemu
Zbytkový cukr suché
Země původu Německo
Plněno uvedeno na etiketě
Číslo šarže uvedeno na etiketě
Alergeny uvedeno na etiketě

O vinařství

Byť rodina Loosenů pěstuje víno na svém sídle již přes 200 let, teprve Ernst Loosen - původem vystudovaný archeolog - z něj udělal jedno z nejznámějších vinařství v tvrdé moselské konkurenci. Po smrti otce se Ernst rozhodl rodinný podnik přebrat na svá bedra. Nejprve dostudoval vyhlášenou vinařskou školu v Geisenheimu, načež procestoval vyhlášené vinařské oblasti po celém světě.
Vinařství v 60. a 70. letech nepropadlo trendu vysazování nových, méně kvalitních odrůd s vyšším výnosem, Ernst měl tak na svých vinicích k dispozici 100 a více let staré ryzlinky v perfektní kondici na produkci, kterou plánoval. Tedy nikoliv záplavu levných spotřebních vín, ale ryzlinky nejvyšší kvality, které v každém nechají nesmazatelný dojem. Dalším "kladem" byla malá vybavenost sklepů, absence investic způsobila zastaralé vybavení a Ernst musel vína vyrábět pomalu, bez moderních technologií. Což, jak záhy zjistil, vínu jedině prospělo.
Velmi záhy se vinařství začalo objevovat na předních příčkách soutěží po celém světě a stalo se členem nejprestižnějšího německého vinařského spolku, VPD. Svůj dnes už kultovní status má vinařství naprosto zaslouženě.
My Vám nabízíme vína sekundární značky "Dr. L", kterou Ernst založil se svým mladším bratrem Thomasem. Jde o jakýsi "úvod" do nejvyšších pater moselských Ryzlinků, ovšem i u nás za velmi přátelské ceny.